Przychodnia Barwinek - Kielce

OPIS

Przychodnia realizuje następujące programy profilaktyczne dla mieszkańców miasta Kielce finansowane z budżetu Miasta Kielce:

1.Program profilaktyki zakażeń meningokokowych

Meningokoki to bakterie wywołujące inwazyjną chorobę. Polecaną formą profilaktyki są szczepienia ochronne, szczególnie na typy B i C, będące najczęstszymi grupami występującymi w Polsce.

2.Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych

Pneumokoki to bakterie, którymi można się zarazić droga kropelkową. Inwazyjne zakażenia dają liczne powikłania. Najczęściej jednak bakterie te są obecne u człowieka, np. w nosie, bezobjawowo, czyniąc go jedynie ich nosicielem.

3.Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)

HPV to inaczej wirus brodawczaka ludzkiego, czyli stan przednowotwory lub nowotwór szyjki macicy, którego rola w procesie powstawania tych dolegliwości jest niepodważalna. Wirusem zakażamy się najczęściej wskutek kontaktów seksualnych lub wspólne korzystanie z rzeczy przeznaczonych do higieny osobistej, np. ręcznik, bielizna. Wirus HPV może mieć charakter niskoonkogenny lub wysokoonkogenny.

4.Program prewencji ospy wietrznej

Ospa wietrzna to choroba wywoływana przez wirusa. Charakteryzuje się specyficzną wysypką i pojawianiem się czerwonych grudek na ciele. To powszechna choroba wśród dzieci

5.Program szczepień przeciw grypie

Grypa przypomina zwykłe przeziębienie, dlatego na początku bagatelizujemy jej objawy. Złe samopoczucie, bóle mięśni i stawów, gorączka i ból gardła - to charakterystyczne objawy grypy.

Ponadto Przychodnia Rodzinna "Barwinek" realizuje programy profilaktyczne finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia:

1.Program profilaktyki gruźlicy

Skierowany do osób dorosłych, zapisanych do pielęgniarki poz zatrudnionej w Przychodni Rodzinnej "Barwinek" Wójcik i Wspólnicy Spółka Jawna, którzy nie posiadają w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, w tym - w szczególności:

Osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą lub

Osoby, u których stwierdza się przynajmniej jedną z następujących okoliczności usposabiających: bezrobotny, niepełnosprawny, obciążony długotrwałą chorobą, obciążony problemem alkoholowym i/lub narkomanią, bezdomny

2.Program profilaktyki chorób układu krążenia

Skierowany do osób zapisanych do Przychodni Rodzinnej "Barwinek" Wójcik i Wspólnicy Spółka Jawna które mają: 35,40,45,50 lub 55 lat, które nie są leczone kardiologicznie oraz w okresie 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu (także u innych świadczeniodawców), obciążonych następującymi czynnikami ryzyka: - nadciśnienie tętnicze krwi (wartość ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg), - podwyższone stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL -cholesterolu, trójglicerydów i niskie stężenie HDL- cholesterolu, - palenie tytoniu, niska aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, upośledzona tolerancja glukozy, wzrost stężenia fibrynogenu, wzrost stężenia kwasu moczowego, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie, płeć męska, obciążenia genetyczne. W ramach programu wykonywane są: badania krwi (lipidogram, glukoza), pomiar ciśnienia, badanie lekarskie wraz z edukacją zdrowotną.


GODZINY PRACY

NASI PARTNERZYŚwiadczymy usługi medyczne dla całej rodziny w przyjaznej atmosferze przez profesjonalny zespół lekarzy i pielęgniarek. U nas pacjent zawsze jest najważniejszy.

Od początku swej działalności pragniemy kojarzyć się z rzetelnością, dobrą organizacją i profesjonalizmem udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Dane kontaktowe
PRZYCHODNIA RODZINNA BARWINEK
Starowapiennikowa 42A/U3
25-112 Kielce
Telefon: +48 515 163 162
E-mail:
Godziny pracy:
pn-pt: od 08:00 do 18:00
sobota: 08:30 do 16:00

Media społecznościowe
Wszystkie prawa zastrzeżone Przychodnia Barwinek designed by DotRed Polityka prywatności Cennik